Aby zobaczyć pełen ranking, przewiń tabelę w lewą stronę.swipe-left

BUKMACHER OCENABONUS 
BET365 (4.9)
   RECENZJA
500 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
BETATHOME (4.8)
   RECENZJA
200 EURSPRAWDŹ TERAZ  
EXPEKT (4.8)
   RECENZJA
1750 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
BETCLIC (4.7)
   RECENZJA
1750 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
BETSAFE (4.4)
   RECENZJA
1750 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
SPORTING BET (4.4)
   RECENZJA
200 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
UNIBET (4.3)
   RECENZJA
500 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
BETSSON (4.3)
   RECENZJA
1000 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
WILLHILL (4.2)
   RECENZJA
1000 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
REDBET (4.2)
   RECENZJA
1000 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
TIPICO (3.8)
   RECENZJA
1000 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
RIVALO (3.7)
   RECENZJA
500 PLNSPRAWDŹ TERAZ  
BETFAIR (3.6)
   RECENZJA
200 EURSPRAWDŹ TERAZ  
BWIN (3.5)
   RECENZJA
200 EURSPRAWDŹ TERAZ  
NORDICBET (3.4)
   RECENZJA
200 EURSPRAWDŹ TERAZ  

Ranking Bukmacherów – jak wybrać właściwego?

Czym powinniśmy kierować się przy wyborze właściwego bukmachera? Które czynniki są kluczowe? Możemy wyczytać o dwóch typach ludzi, którzy kierują się pewnymi aspektami. Pierwszy z nich wybiera tych buków, których kursy są najwyższe, drugi typ z kolei analizuje… wszystkie zagadnienia łącznie, tj. właśnie kursy (ich mnogość, ilość dyscyplin, grę na żywo), obsługę klienta, szybkość wpłat i wypłat, zabezpieczenia, promocje i ich atrakcyjność, wizytówkę a nawet podejście do tematyki odpowiedzialnego hazardu, które jest tak bardzo popularne w ostatnich latach. Całe szczęście zresztą! Przechodząc do naszej analizy sprawdzimy jak powinien wyglądać dobry ranking bukmacherów i jakie opcje znajdą się w nim wysoko. Poniżej zamieszczamy najważniejsze punkty, którymi trzeba się kierować. Zapraszamy!

PROSTOTA UŻYTKOWANIA, A RANKING BUKMACHERÓW ONLINE

To mało istotny punkt z punktu widzenia samej gry, ale wizytówka zawsze jest istotna. To ją widzimy najpierw, zwracamy uwagę na elementy graficzne, rozmieszczenie poszczególnych tabel i kolumn. Użytkowanie musi być proste i przede wszystkim intuicyjne. Żaden z graczy nie chce tracić czasu na przypuszczenia i poszukiwanie działów, które go interesują, stąd też właśnie operatorzy internetowi narzucili jeden szablon, podobny właściwie gdziekolwiek sięgnąć wzrokiem. Zwrócicie uwagę na menu logowania i rejestracji na górze, bardzo masywny rotator z podstawowymi promocjami w środku oraz następnie spis produktów i stopkę. W zależności od tego czy trafimy do zakładów sportowych, pokera czy kasyna, zyskamy osobne lokacje, ale i one powinny cechować się zawsze jednym: wszystko na talerzu.

OFERTA BUKMACHERÓW

Jeśli układacie ranking bukmacherów bądź widzicie jeden taki przed sobą, to główną częścią składową bez wątpienia będzie oferta. A w jej skład włączymy przede wszystkim odpowiednio dużą liczbę dyscyplin i zdarzeń na które można typować, wysokość i atrakcyjność otrzymanych kursów, a także możliwość gry w systemie LIVE. To są właściwie trzy kluczowe zagadnienia oferty i zawsze musimy o nich pamiętać. Pierwszy z nich dotyczy tego na co możemy obstawiać. W chwili obecnej większość zakładów sportowych oferuje piłkę nożną, tenis, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i ewentualnie hokej na lodzie, wszystko co wykracza poza te produkty, to kwestia osobna. Standardowo widzimy od pięciu nawet do czterdziestu różnych dyscyplin i możliwości, dodając do nich dla przykładu żużel, tak bardzo popularny w naszym kraju, boks, MMA, baseball, golf, snooker, ale i bardziej egzotyczne kierunki jak polityka (kto zostanie prezydentem kraju X?), muzyka (kto zdobędzie Grammy?), kino (do kogo Oscar?!), e-sport i wydarzenia z biznesu.

Często sama mnogość nie wystarcza, istotny jest tu sam kurs, a ten musi być wysoki. Bo co nam z tego, że dostajemy masę wydarzeń, jeśli u konkurencji znajdziemy taką samą propozycję, ale ze znacznie większą stawką? I tu zaczynają się schodki. Sprawa ma się podobnie w przypadku zakładów live. Tu także powinniśmy mieć spory wybór, ale kluczem do sukcesu jest szybkość ich rozliczania, a także stawki w czasie trwania meczu. Jeśli te są odpowiednio podbijane, zapewni to sukces. Ranking bukmacherów musi zawierać specyfikację oferty i uwzględniać wszystkie jej wady i zalety.

PROMOCJE BUKMACHERSKIE

Wszelkie bonusy, począwszy od tego powitalnego, powinny być celowane w graczy i budowane dla nich. Spotkamy w swoim życiu wielu operatorów, których wymogi obrotów będą na tyle nieatrakcyjne, że lepiej ich unikać. Na co zatem zwracać uwagę? Liczbę promocji, ich atrakcyjność oraz… regulamin i warunki. Większość z nas zgadza się na udział w akcjach, nie wiedząc dokładnie z czym się one wiążą, a to poważny błąd i może w przyszłości kosztować nas gratisy, które otrzymaliśmy. A które bonusy są najciekawsze? Mamy dla was kilka propozycji, które wypunktujemy i które liczyłyby się także we wszelkich zestawieniach, które spotkacie:

  1. Bonus powitalny – to pierwszy i podstawowy event jaki spotkacie. Te dzielą się na kilka różnych, ale standardowo otrzymujemy odpowiedni procent od pierwszej wpłaty, tj. np. 100% do kwoty 1 000 PLN. Oznacza to, że za wpłaconego tysiaka, zgarniecie drugiego w kasie bonusowej, podlegającej obrotowi,
  2. Bezpieczny zakład – w razie porażki, kiedy kupon nie wchodzi, otrzymujecie pełen lub częściowy zwrot zainwestowanej gotówki,
  3. Loterie – powszechne z kasyna, ale popularne także w zakładach sportowych. Za wypuszczenie odpowiedniego kuponu, dostajecie jeden los, który potem można zamienić na cenne nagrody, jak zagraniczne wyjazdy, bilety VIP na mecze, koszulki i inne gadżety sportowe,
  4. Druga szansa – gdy strzelec na którego obstawiasz nie strzela bramki, ale udaje się to jego zmiennikowi, to i tak wygrywasz pieniądze,
  5. Nudny remis – zwrot gotówki w przypadku gdy stan na boisku po 90 minutach to nadal bezbramkowy (0:0) remis.

To naturalnie tylko mała część, tego co widzimy na co dzień. Głowa operatorów w tym, aby zmieniać i uatrakcyjniać oferty nam przedstawiane. To drugi najważniejszy obok samej oferty czynnik, który powinniście brać pod uwagę.

USŁUGI PŁATNICZE

Jesteście w gorącej wodzie kompani i chcecie obstawić na mecz, który wystartuje lada moment. A w takim przypadku środki muszą trafić na konto niemal natychmiastowo. Nie ma od tego wymówek i każda porażka oznacza… wielki zawód czy nawet rezygnacje z usług danego operatora. Musimy zatem mieć pewność, że się nie zawiedziemy. Na zachodzie popularne są karty Visa, Mastercard czy PayPal, ale w Polsce kluczowe mogą okazać się Przelewy24 (bo dostosujemy do tego nasz bank) oraz PayU, tak bardzo popularne chociażby z Allegro. Ranking bukmacherów zalicza więc szczególnie te dwie opcje, ale powinien wziąć pod uwagę także internetowe portfele jak Netteler czy Skrill/Moneybookers oraz paysafecard, Western Union czy nawet Entropay. Pamiętajmy, im więcej tym lepiej dla nas.

OBSŁUGA KLIENTA

Na koniec zostawiliśmy obsługę klienta, która powinna być dla nas dostępna całą dobę w języku angielskim i właściwie cały dzień w języku polskim, co ułatwi wszelką komunikację.  Spodziewamy się możliwości dzwonienia (telefon), maila oraz live czatu, przez co właściwie bez okresu oczekiwania trafimy do rozmówcy i wyjaśnimy nurtującą nas kwestię. Liczy się zatem to, w jaki sposób porozmawiamy, ale również jakość rozmowy, czas który poświęcimy na oczekiwanie na operatora z działu i bezawaryjność systemu.

Jeśli ranking bukmacherów zakłada wszystkie opisane wyżej punkty, możecie być pewni, że będzie uczciwy i rzetelny. Dla graczy najważniejsze jest to, aby mógł bez problemów grać i podejmować ryzyko z którego czerpie frajdę i także nagrody. Nie ma nieważnych punktów i zdecydowanie najlepiej będzie, jeśli przeanalizujecie wszystkie możliwości, które się przed nami stawia. Najlepsi nie zawiodą nas nigdy, ale warto dać szansę i tym, którzy zwyczajnie się starają.