Popularne na całym świecie gry slotowe to nic innego, jak wirtualne odpowiedniki jednorękiego bandyty. To maszyny hazardowe, które losowo dobierają odpowiednie konfiguracje różnych symboli. Wygrana w nich najczęściej występuje w momencie ułożenia w jednym rzędzie (ich ilość jest zmienna) identycznych znaków i symboli. Gra się na określone wcześniej stawki, które następnie przeliczamy – choć nie jest to konieczne – na prawdziwe pieniądze. Całość tej rozrywki jest szalenie i dobitnie prosta. Klikamy jeden przycisk, najczęściej oznaczony napisem „start” i na tym kończy się większość naszego działania. Pola wprawiane są w ruch i albo wygrywamy albo szukamy kolejnej okazji. Jeśli chcesz wciągnąć się w ten temat i poznać najważniejsze tajniki i reguły panujące w świecie slotów i rozrywki on-line, usiądź wygodnie i poczytaj z nami ten krótki artykuł, który doskonale cię wprowadzi. Dzięki temu lepiej zrozumiesz to, jak funkcjonują gry. To wszystko nie jest trudne, ale pamiętaj, wiedza to przewaga.

SPRÓBUJ GRY W SLOTY VIDEO

Zapewne nie są ci obce klasyczne maszyny slotowe (tzw. jednoręki bandyta) Trzy rzędy i najczęściej tyle samo kolumn, a by wygrać musisz ustawić minimum trzy symbole w ciągu, w środkowym rzędzie. [Musimy pamiętać, że ta reguła nie jest zawsze aktywna, szczególnie w internecie, w niektórych tytułach, jak np. w Sizzling Hot, wystarczy trafić dwie wisienki i to już zapewni nam skromne zwycięstwo – przyp.red] Sloty on-line, lub jak się przyjęło, wideo sloty, to znacznie więcej. Zacznijmy od tego, że w tym wydaniu samych kolumn/bębnów, znajdziemy aż pięć. Dodatkowo, sam układ nie musi dotyczyć środkowego pola, w tym wydaniu mogą to być te niżej bądź wyżej, prowadzone z ukosa, jak zygzak czy jeszcze inne, zawsze wymienione w regulaminie gry do której dołączacie. Witajcie w świecie, w którym układy zmieniają się w zależności od slota. Tu wszystko jest możliwe. Nie musisz się jednak obawiać o dziwne praktyki, wszystko jest stosownie monitorowane, a jak już zaznaczyliśmy wyżej, zostaniesz szczegółowo wprowadzony w system.

Czym są tzw. Pay Lines?

PaylineJak już zaznaczyliśmy wyżej, sloty on-line posiadają liczne możliwości w przypadku zwycięskich układów. Zwykle, ich liczba waha się od dziewięciu (9) do trzydziestu (30) różnych zestawień w poszczególnych grach. To właśnie na nie mówimy Pay lines, co naturalnie zaciągamy z języka angielskiego. Pamiętajmy, że takich układów spotkamy czasem nawet kilkukrotnie więcej, rekordziści mają ich przeszło dwieście. Nie, nie żartujemy w tej chwili, to naprawdę możliwe. Co to znaczy w praktyce? Jeśli w jakiejś grze natrafimy na 50 zwycięskich układów, oznacza to, że każdy gracz w pojedynczej grze masz aż pięćdziesiąt możliwości na zwycięstwo. Niektóre układy to linie proste, inne układają się w różne symbole. Liczy się końcowo tylko to, że jeśli trafisz na którąś ze zwycięskich formacji, zgarniasz kasę. Poniżej odpowiadamy na cztery ważne pytania, które często spotykamy w internecie:

Czy zwycięski układ oznacza, że symbole muszą występować obok siebie?

Sukces można osiągnąć wszędzie tam, gdzie przebiega Pay line. Odpowiednie znaki nie muszą nawet znajdywać się blisko siebie/graniczyć ze sobą ani być ulokowane w konkretnym miejscu zwycięskiego układu.

Jak mogę wybrać na ile takich linii chcę postawić?

Wyjaśnijmy to tu i teraz. W zaproponowanej wcześniej grze mamy pięćdziesiąt zwycięskich układów (50), co oznacza, że masz pięćdziesiąt (50) sposobów na wygraną. Przed każdą rundą gry decydujesz o tym, na jak wiele z tych układów chcesz postawić. Mogą to być trzy linie, może ich być dziesięć czy nawet cały komplet. Wszystko zależy od ciebie, dlatego sięgniesz po minimum, ale możesz też podejść do tematu na pełnym ryzyku. Nie możesz wszak decydować, które układy wybierasz, twoja opcja zawęża się tylko do ogólnej ich liczby. Jeśli grasz na jedną linię, obstawiasz 1 żeton (monetę/kredyt) przy każdym zakręceniu. Jeśli wybierzesz sześć tych układów, automatycznie zapłacisz sześć razy więcej. Na im większą liczbę płatnych linii się zdecydujesz, tym większa kwota zostanie ściągnięta z twojego konta gracza.

Czy jeśli wybiorę więcej zwycięskich układów, to moja szansa na sukces jest poważniejsza?

Obawiamy się, że nie ma to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy powiedzą, że powinieneś za każdym razem wybierać maksymalną propozycję. To oczywiście prawda i dobry pomysł, ale nie możemy zapominać, że wiąże się to z tym, że każdorazowo pobieranych z naszej kieszeni jest więcej pieniędzy. Inni z kolei zaznaczą, że wystarczy wybrać jeden układ, ponieważ wszystkie linie traktowane są niezależnie w systemie wewnętrznym wygranych i przegranych. To również prawda. Dlatego też decyzja należy do ciebie. Powinieneś dać szansę obu tym rozwiązaniom, by dokładnie sprawdzić, które odpowiada twoim personalnym aspiracjom i ochotom bardziej. Bo przecież dla niektórych z nas gra na jeden układ będzie nudny, a dla innych ekscytująca rozgrywka wiązać się będzie z licznymi możliwościami. Powinno się takie plany rozciągać w planie i zmieniać. Kasyno nie jest i nigdy nie będzie nudne.

To jedno z ciekawszych pytań, które polubicie i o które zahaczyliśmy już nieznacznie wcześniej: Jak mogę wygrać, mając tylko dwa znaki w rzędzie, zamiast trzech?

Niektóre gry są tak zaprogramowane, jak wspomniane już Sizzling Hot. Ale to nie o to nam chodzi! Powitajcie symbole „Wild”! Dzięki nim można liczyć na duże wygrane, bo działają jako joker, który zastępuje inne znaki. Jeśli zatem traficie na dwa banany, a przy nich opisywany bonus, zostanie on potraktowany także jako banan. A gdybyście trafili na pomarańcza, a obok dwa symbole Wild – także zgarniacie kasę! Warto byście zapamiętali, że te konkretna symbole zawsze pojawiają się w różnych formach i rozmiarach. Czasem mogą zajmować nawet dziewięć pól lub uruchamiać inne bonusy, jak darmowe spiny. Wszystko zależy od producenta gry i jej mechaniki.

Czy to wszystko, co musicie wiedzieć? Naturalnie, że nie. Przybliżamy także dalsze dane, które warScatterto zapamiętać, chociaż – na szczęście – musimy mieć na uwadze, że rozrywka on-line stale się rozwija, a kasyna dostarczają nam dodatkowe atrakcje. Sloty nigdy nie stoją w miejscu! Co zatem wyróżnia poszczególne tytuły od innych? Są to także tzw. znaki Scatter.

Czym są i jak działają symbole SCATTER?

Te symbole to kolejny wspaniały dodatek, występujący tylko w slotach online. Mogą one wygenerować niezliczoną liczbę korzyści: zapewnią dla przykładu nagrody w żetonach, free spiny, bonusowe rundy i wiele innych. Aby aktywować takie rozwiązanie, na planszy muszą pojawić się trzy opisywane znaki, w jakimkolwiek miejscu na planszy. Nie ma przy tym wymogu wskazującego, gdzie powinny się znajdywać. Ważne: Występują sloty, które gwarantują aktywowanie takich bonusów, gdy pojawi się tylko jeden bądź dwa Scatter’y.

Cenna uwaga: Te symbole nie muszą występować na zwycięskich układach, tak długo, jak widoczne są na planszy – liczą się. Wymagający gracze powinni sprawdzać różne propozycje, ponieważ Scatter może aktywować także inną opcją, tzw. Multiplier’y, czyli Pomnażanie wygranych o 1, 2, czasem nawet 5 razy. Rozwiązań nakierowanych na ten bonus jest wiele i należy zapoznać się z regulaminem poszczególnych gier.

Mechanika gry i jej początek

Na starcie każdej rozgrywki decydujesz jaką kwotę pieniędzy chcesz przeznaczyć na grę. Występują dwa kroki, które należy zrealizować:

  • Wybierasz wartość zakładu. W każdej grze slotowej zobaczysz minimalny i maksymalny zasięg punktów do obstawienia. W zależności od tytuły różnice mogą być bardzo duże, co ucieszy graczy niskich i wysokich stawek. Dla przykładu granica ta może zacząć się od 0,5 a skończyć na 100 punktach. Oznacza to, że możesz postawić 0,5 żetonu na jeden poszczególny spin, a może to być nawet 100 żetonów. Każda kwota pomiędzy nimi jest dopuszczalna. Oczywiście im więcej obstawisz, tym więcej wyniesie potencjalna wygrana.
    Cenna uwaga: Żetony zastąpiły tu walutę. W każdym kraju znajdziemy odpowiednik rodzimej waluty, ale na potrzeby artykułu nie używamy PLN, euro czy też funtów, aby nie było konieczności sugerowania konkretnych kwot.
  • Następnie decydujesz o tym, jak wiele zwycięskich układów (Pay lines) chcesz obstawić. Kluczowe do zrozumienia jest, że wartość zakładu dotyczy pojedynczej linii. Jak już wyjaśnialiśmy, większość slotów pozwala zdecydować, ile zwycięskich/płatnych układów chcesz wybrać. Im ich więcej, musisz mnożyć ich liczbę przez wartość zakładu. Jeśli zatem zdecydujesz się zagrać za dwa żetony i wybierzesz pięć układów, łączna stawka wyniesie dziesięć żetonów przy każdym spinie. Im większe występuje ryzyko, tym większe wynagrodzenie.

Gdy wykonasz te dwa kroki, zostanie ci ostatnia decyzja do podjęcia. Ta również jest szalenie prosta; czy za każdym spinem będziesz naciskać przycisk „start” i kontrolować całą rozgrywkę, czy jednak pójdziesz na łatwiznę i wybierzesz opcję „autoplay”, czyli grę automatyczną, która poprowadzi to za ciebie?

Naciskając przycisk, przygoda się rozpocznie. Włączy się muzyka, maszyna pójdzie w ruch, wyświetlone zostaną zwycięskie układy, trafiać będziesz symbole Wild, Scattery i różne bonusy. Wszystko urozmaicisz poprzez poszczególne tytuły, dostarczane przez różne studia. Niektóre serwują gry klasyczne, inne bardzo nowoczesne, gdzie standardowe bębny i rzędy zostały zamienione przez lawiny spadających symboli… Nie musisz się przy tym martwić rozpoznawaniem znaków (chociaż możesz to najpierw sprawdzić), będzie to bowiem oczywiste. Każde sloty mają swój unikatowy wygląd; świecą, są podrasowane dodatkowym dźwiękiem albo mają całkiem osobne animacje!

Wszystkie dostępne wariacje (parametry, wartości, linie) możecie zmieniać pomiędzy poszczególnymi grami, zmniejszać je, powiększać, a potem przechodzić do kolejnych tytułów i badać te, które odpowiadają najbardziej. A wybór jest niemal nieskończony, spróbujecie wcielić się w super bohaterów (The Dark Knight), odkrywców (Gonzo’s Quest), fanów owocówek (Sizzling Hot) i klasyków (Book of Ra), a nawet milionerów, którzy pływają swoich jachtem, pełnym pięknych kobiet i drogiego szampana (Mega Fortune). Nie ma się co ograniczać, bo życie jest piękne, a kasyna to potężne możliwości i miliony w kumulacjach.